آموزش وردپرس - دنیای وردپرس ، قالب وردپرس ، افزونه وردپرس، ووکامرس

کپی کردن نوشته‌ها در وردپرس با افزونه Duplicate Post

کپی کردن نوشته‌ها در وردپرس
کپی کردن نوشته‌ها در وردپرس

شاید بار ها برای شما پیش آمده باشد که در لیست نوشته های خود خواسته باشید که از همان نوشته قبلی یک کپی ایجاد نمایید و همان مطلب را مجدد ویرایش نمایید.

گاهی اوقات هم ساختار سایت شما به شکلی میباشد که ممکن هست که بخواهید هر نوشته را با هر تنظیمی که شده است فقط کپی نمایید و مثلا عنوان آن را عوض کنید .

افزونه Duplicate Post به شما این امکان را میدهد که به راحتی نوشته ها/برگه ها و … را کپی بگیرید .

راهنمای صفحه تنظیمات افزونه Duplicate Post

بعد از نصب و فعال سازی افزونه از طریق منوی تنظیمات > Duplicate Post در پیشخوان وردپرس به صفحه تنظیمات افزونه بروید .

در این صفحه سه تب اصلی وجود دارد :‌

  • What to copy
  • Permissions
  • Display

What to copy‌ : این تب مربوط میشود به تنظیمات عمومی در کپی کردن نوشته ها و آیتم هایی که قرار هست همراه با هر کپی از هر نوشته ایجاد گردد :‌

Post/page elements to copy : این بخش مربوط میشود به کپی آیتم ها . مثلا اگر تیک گزینه نام را بردارید نوشته هایی که کپی میکنید با عنوان خالی کپی میشوند.

Title prefix : اگر در این فیلد متنی را وارد نمایید زمانی که یک نوشته را کپی میکنید قبل عنوان آن نوشته متن مورد نظر شما قرار میگیرد. مثلا فرض کنید عنوان نوشته شما “دنیای وردپرس هست و آن نوشته را کپی میکنید و در این فیلد وارد نموده اید “مقاله جدید” . در این جا کلمه مقاله جدید قبل عنوان دنیای وردپرس قرار میگیرد و در نهایت متن کامل میشود : مقاله جدید دنیای وردپرس .

Title suffix : این مورد هم مثل مورد بالا میباشد و تنها تفاوت آن این است که متنی که در این فیلد وارد مینمایید بعد از عنوان نوشته درج میشود.

Increase menu order by : این فیلد مرتبط میشود با نحوه مرتب سازی نوشته بعد از هر بار کپی کردن.

Do not copy these fields : در این فیلد میتوانید زمین های دلخواهی را که نیاز به کپی شدن آن ندارید را وارد نمایید.

Do not copy these taxonomies : در این بخش میتوانید تاکسونومیها را از لیست کپی فعال/غیرفعال نمایید.

Permissions : این تب مربوط میشود به سطوح دسترسی :

Roles allowed to copy : با استفاده از این گزینه میتوانید تعیین نمایید که چه گروه ها یا نقش های کاربری در پیشخوان وردپرس به این افزونه دسترسی داشته باشند و بتوانند از آن استفاده نمایند.

Enable for these post types : با استفاده از این گزینه میتوانید تعیین نمایید که این افزونه برای چه بخش های از پیشخوان وردپرس فعال باشد . به فرض مثال شما میتوانید نمایش این افزونه را لیست برگه ها بردارید.

Display : این تب مربوط میشود به نمایش لینک یا پیوند کپی کردن در بخش های مختلف مثل لیست نوشته ها .

آموزش کپی کردن نوشته‌ها در وردپرس با افزونه Duplicate Post

جهت درک دقیق کارکرد این افزونه از طریق منوی نوشته ها > همه نوشته ها در پیشخوان وردپرس وارد لیست نوشته های خود شوید :

همانطور که در تصویر فوق مشاهده مینمایید . دو لینک Clone و New Draft به مابقی گزینه ها اضافه گردیده است .

هر دو گزینه عملیات یکسانی را انجام میدهند. یعنی با کلیک بر روی هر گزینه یک کپی از نوشته به صورت پیش نویس ایجاد میگردد. اما تنها تفاوتی که میان Clone و New Draft وجود دارد در این است که Clone یک کپی از نوشته ایجاد مینماید و در لیست نوشته ها قرار میگیرد. و New Draft یک کپی از نوشته ایجاد مینماید و مستقیما هدایت میشود به ویرایش نوشته .

بعد از این که از یک نوشته Clone یا New Draft انجام میدهید آن نوشته مثل تصویر فوق به صورت پیش نویس در لیست نوشته های شما قرار میگیرد.

مهدی خاکسار

مهدی خاکسار

طراح و برنامه نویس پلاگین و پوسته های وردپرس
مجری و مشاور وب سایت های سازمان نظام مهندسی , برند پرژک , ساختمان چارسو,ریاست جمهوری و ...
برگزار کننده اولین همایش جی کوئری در ایران
تدریس و آموزش وردپرس به بیش از ۱۰۰ دانشجو از سال ۹۱ تا ۹۶

نظر دهید

آموزش ۰ تا ۱۰۰ کار با وردپرس

برچسب‌ها

crisp direactadmin wordpress آمار وردپرس آموزش AccessPress Instagram Feed آموزش افزونه TablePress آموزش افزونه وردپرس آموزش نصب وردپرس در هاست سی پنل آموزش نمایش اینستاگرام در وردپرس آموزش نمایش پست اکانت اینستاگرام در وردپرس افزونه AccessPress Instagram Feed افزونه اینستاگرام وردپرس افزونه شبکه های اجتماعی وردپرس افزونه وردپرس افزونه گفتگو آنلاین ایجاد نوشته در وردپرس اینستاگرام در وردپرس بخش نوشته ها در وردپرس ثبت دامنه دامنه دایرکت ادمین سازگاری وردپرس با گوگل قابلیت های وردپرس نصب وردپرس نصب وردپرس با xampp نصب وردپرس بر روی دایرکت ادمین نصب وردپرس بر روی لوکال هاست نصب وردپرس بر روی مک بوک نصب وردپرس در لوکال هاست نصب وردپرس در لوکال هاست ویندوز نصب وردپرس در لوکال ویندوز 10 نصب وردپرس در هاست سی پنل نصب وردپرس در ویندوز نمایش اکانت اینستاگرام نمایش اکانت اینستاگرام در وردپرس هاست هاست سی پنل هاست وردپرس وردپرس وردپرس چیست پلاگین وردپرس چت آنلاین چت آنلاین در وردپرس چرا از وردپرس گفتگو آنلاین

وب سایت خودتو بساز

کار با وردپرس
کار با وردپرس

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Most discussed