آموزش وردپرس - دنیای وردپرس ، قالب وردپرس ، افزونه وردپرس، ووکامرس
فشرده سازی و افزایش سرعت در وردپرس با GZIP

فشرده سازی و افزایش سرعت در وردپرس با GZIP

فشرده سازی و افزایش سرعت در وردپرس با GZIP

برای اینکه بتوانید بهینه سازی و  افزایش سرعت وردپرس را از همان ابتدای فعالیت وبسایت خود انجام دهید باید عملیات فشرده سازی فایل ها را نیز انجام دهید. عملیات فشرده سازی و افزایش سرعت در وردپرس با GZIP را می توانید فشرده سازی و افزایش سرعت وردپرس با Check and Enable GZIP compression انجام دهید. یک افزونه بسیار ساده و در عین حال کاربردی است.

gzip چگونه عمل می کند؟

قبل از فشرده سازی و افزایش سرعت در وردپرس با GZIP کمی در باره Gzip و نحوه عمل کرد آن اطلاع داشته باشیم ، از آنجاییکه فایل های css و html شامل کدهای تکراری زیادی بوده و فضای زیادی را اشغال می کنند، استفاده از آن به دلیل فشرده سازی کدهای مشترک، باعث کاهش اندازه صفحات تا بالای 70% می گردد.

هنگامی که مرورگر به وب سرور ( سرور سایت شما ) همانند Apache , IIS و … مراجعه می کند، در ابتدا مشاهده می کند که آیا gzip در سرور فعال شده یا خیر، سپس درخواست خود را ارسال می نماید؛ در صورتیکه gzip فعال شده باشد، فایل فشرده شده ای را دریافت می کند که حجم بسیار کمی دارد ( که در آن فایل های وب سایت وردپرسی شما به صورت فشرده شده قرار دارند ) ، اما در صورتیکه این حالت وجود نداشته باشد، مرورگر مجبور است که تمام صفحات را بصورت یکجا به همان شکل واقعی دریافت نماید که در این حالت، فایل مربوطه بسیار حجیم تر خواهد بود.

فشرده سازی و افزایش سرعت در وردپرس با GZIP
فشرده سازی و افزایش سرعت در وردپرس با GZIP

فشرده سازی و افزایش سرعت در وردپرس با GZIP  و اهمیت آن در وردپرس

اهمیت استفاده از gzip زمانی نمایان می شود که با استفاده از این قابلیت، می توانیم فایل ها و کدهای صفحات خود را فشرده کرده و زمان انتقال آنها را کاهش دهیم و در نتیجه شاهد کاهش زمان بارگذاری صفحات سایتمان شویم و این اتفاق بر روی سئو شما نیز تاثیر مستقیم خواهد گذاشت.

نصب و راه اندازی افزونه Check and enable GZIP compression

برای نصب و راه اندازی افزونه Check and enable GZIP compression می توانید از بخش افزودن اقدام کنید و افزونه را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه از قسمت ابزارها می توانید گزینه GZIP compression را مشاهده کنید که مربوط به افزونه است.

در این قسمت تنظیمات خاصی وجود ندارد غیر از اینکه به شما می گوید افزونه فشرده سازی فعال شده و چقدر از محتوا و فایل های شما نیاز به فشرده سازی دارند.

 

فشرده سازی و افزایش سرعت در وردپرس با GZIP
فشرده سازی و افزایش سرعت در وردپرس با GZIP

 

به این صورت شما می توانید به میزان قابل توجهی امکان افزایش سرعت وردپرس را فراهم کنید و با فشرده سازی فایل هایی که به صورت نابه جا فضای زیادی را در پایگاه داده یا هاست اشغال می کنند کم کنید. این خود یک راه اصولی در بهینه سازی وبسایت وردپرس به حساب می آید و در کنار فاکتورهای دیگر بهینه سازی حائز اهمیت است. پس آن را جدی بگیرید و استفاده کنید!

در صورتیکه از سرور Apache استفاده می کنید می توانید از کد زیر استفاده نمایید و نمی خواهید برای فشرده سازی و افزایش سرعت در وردپرس با GZIP از افزونه وردپرس استفاده کنید . کافیست در پوشه های اصلی هاست خود ، فایل .htaccess را پیدا نموده و سپس بعد از باز کردن آن، کد زیر را اضافه  و سپس ذخیره نمایید.

<IfModule mod_deflate.c>
# Compress HTML, CSS, JavaScript, Text, XML and fonts
AddOutputFilterByType DEFLATE application/javascript
AddOutputFilterByType DEFLATE application/rss+xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application/vnd.ms-fontobject
AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-font
AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-font-opentype
AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-font-otf
AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-font-truetype
AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-font-ttf
AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-javascript
AddOutputFilterByType DEFLATE application/xhtml+xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application/xml
AddOutputFilterByType DEFLATE font/opentype
AddOutputFilterByType DEFLATE font/otf
AddOutputFilterByType DEFLATE font/ttf
AddOutputFilterByType DEFLATE image/svg+xml
AddOutputFilterByType DEFLATE image/x-icon
AddOutputFilterByType DEFLATE text/css
AddOutputFilterByType DEFLATE text/html
AddOutputFilterByType DEFLATE text/javascript
AddOutputFilterByType DEFLATE text/plain
AddOutputFilterByType DEFLATE text/xml

 (Remove browser bugs (only needed for really old browsers#
BrowserMatch ^Mozilla/4 gzip-only-text/html
BrowserMatch ^Mozilla/4\.0[678] no-gzip
BrowserMatch \bMSIE !no-gzip !gzip-only-text/html
Header append Vary User-Agent
</IfModule>

 

نظر دهید

آموزش ۰ تا ۱۰۰ کار با وردپرس

برچسب‌ها

crisp direactadmin wordpress آمار وردپرس آموزش AccessPress Instagram Feed آموزش افزونه TablePress آموزش افزونه وردپرس آموزش نصب وردپرس در هاست سی پنل آموزش نمایش اینستاگرام در وردپرس آموزش نمایش پست اکانت اینستاگرام در وردپرس افزونه AccessPress Instagram Feed افزونه اینستاگرام وردپرس افزونه شبکه های اجتماعی وردپرس افزونه وردپرس افزونه گفتگو آنلاین ایجاد نوشته در وردپرس اینستاگرام در وردپرس بخش نوشته ها در وردپرس ثبت دامنه دامنه دایرکت ادمین سازگاری وردپرس با گوگل قابلیت های وردپرس نصب وردپرس نصب وردپرس با xampp نصب وردپرس بر روی دایرکت ادمین نصب وردپرس بر روی لوکال هاست نصب وردپرس بر روی مک بوک نصب وردپرس در لوکال هاست نصب وردپرس در لوکال هاست ویندوز نصب وردپرس در لوکال ویندوز 10 نصب وردپرس در هاست سی پنل نصب وردپرس در ویندوز نمایش اکانت اینستاگرام نمایش اکانت اینستاگرام در وردپرس هاست هاست سی پنل هاست وردپرس وردپرس وردپرس چیست پلاگین وردپرس چت آنلاین چت آنلاین در وردپرس چرا از وردپرس گفتگو آنلاین

وب سایت خودتو بساز

کار با وردپرس
کار با وردپرس

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Most discussed