آموزش وردپرس - دنیای وردپرس ، قالب وردپرس ، افزونه وردپرس، ووکامرس

انتقال آدرس ها با redirect301 در وردپرس با Quick Page/Post Redirect Plugin

انتقال آدرس ها با redirect301 در وردپرس

انتقال آدرس ها با redirect301 در وردپرس : همانطور که میدانید گاهی اوقات به دلیل انتقال وردپرس از هاست به هاستی دیگر با دامنه ایی دیگر، نیاز به ریدایرکت URL ها میباشد.اگر بناست لینکی به لینک جدیدتر ریدایرکت شود یا تغییر مسیر داده شود، حتما باید به صورت ۳۰۱ باشد. شاید این موضوع برای بعضی از دوستان مبهم باشد و با آن آشنایی نداشته باشند. به همین علت تعاریف و توضیحاتی را در ادامه در مورد انتقال آدرس ها آورده ایم.
در این آموزش به شما نشان خواهیم داد که چگونه میتوانید این کار را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

انتقال آدرس های صفحات و پست ها در وردپرس

همانطور که می‌دانید یکی از راهکارهایی که در سئو مورد توجه قرار دارد این است که اگر بناست لینکی به لینک جدیدتر ریدایرکت شود یا تغییر مسیر داده شود، حتما باید به صورت ۳۰۱ باشد. شاید این موضوع برای بعضی از دوستان مبهم باشد و با آن آشنایی نداشته باشند. به همین علت تعاریف و توضیحاتی را در ادامه در مورد انتقال آدرس ها آورده ایم.

ریدایرکت یا انتقال آدرس ها با redirect301 چیست؟

ریدایرکت (۳۰۱ redirect) به معنی انتقال آدرس ها دیگر یا تغییر مسیر لینک ها می باشد.
۳۰۱ redirect هنگامی که شما آدرس دامنه خود را تغییر می‌دهید یا زمانی که می‌خواهید با آدرس‌های دیگر، سایت شما نمایش داده شود کاربرد دارد.
روش اصولی استفاده از چند آدرس برای یک سایت استفاده از ۳۰۱ redirect می‌باشد.همچنین این روش برای انتقال صفحات داخلی نیز کاربرد دارد. برای مثال، اگر صفحه‌ای حذف می‌شود، بهتر است آدرس آن صفحه، به جای نمایش صفحه ۴۰۴ به صفحه مرتبط دیگر ۳۰۱ redirect یا انتقال آدرس ها صورت گیرد.

وقتی خزنده‌های موتورهای جستجو، به صفحه‌ای می‌رسند که به صفحه ای دیگر ۳۰۱ redirect شده است، لینک مقصد redirect را دنبال می‌کنند و متوجه می‌شوند، که صفحه‌ای که به آن مراجعه کردند، به صورت استاندارد ریدایرکت شده است، بنابراین اعتبار آدرس قبلی را به آدرس جدید منتقل می‌کنند.

در وردپرس نیز ریدایرکت یا انتقال آدرس ها به صورت ۳۰۱ وجود دارد. در ادامه به شما نحوه انجام انتقال آدرس ها با redirect301 در وردپرس را نشان خواهیم داد.

انتقال آدرس ها با redirect301 در وردپرس با Quick Page/Post Redirect Plugin

این افزونه وردپرس بیش ۲۰۰٫۰۰۰ نصب موفق و فعال در مخزن وردپرس به ثبت رسانده است.

انتقال آدرس ها با redirect301 در وردپرس
انتقال آدرس ها با redirect301 در وردپرس

پس از دانلود، نصب و فعالسازی این افزونه وردپرس ، آیتمی جدید با نام Quick Redirect در منوی پیشخوان وردپرس شما ایجاد خواهد شد.
پس از کلیک بر رروی آن وارد صفحه زیر خواهید شد ، روی آن کلیک کنید و مانند نمونه لینک مبدا را در بخش Request URL و لینک مقصد خود را در Destination URL وارد کنید.

ریدایرکت صفحات در وردپرس به صورت ۳۰۱ ، حال همانطور که مشاهده می‌‌کنید دو گزینه با نام‌های NW و NF قرار دارند که با فعال کردن تیک گزینه NW لینک مورد نظر در پنجره جدید باز شده و با فعال کردن تیک گزینه NF نیز لینک مورد نظر به صورت نوفالو ریدایرکت خواهد شد.

 

انتقال آدرس ها با redirect301 در وردپرس
انتقال آدرس ها با redirect301 در وردپرس

ریدایرکت ۳۰۱ وردپرس

حال برای اینکه لینک‌های شما به صورت ۳۰۱ ریدایرکت شوند لازم است تا به صفحه تنظیمات افزونه مراجعه کنید، برای این منظور مشابه تصویر فوق به زیر منوی Redirect Options مراجعه کرده و مطابق تصویر در بخش Make ALL Redirects this type آن را بر روی حالت Permanant redirect ۳۰۱ قرار دهید.

انتقال آدرس ها با redirect301 در وردپرس
انتقال آدرس ها با redirect301 در وردپرس

 

مدیریت لینک ها

همچنین از این بخش قادر خواهید بود عملکرد انتقال آدرس ها را مشاهده کرده و آنها را مدیریت کنید. حال از این پس هر کاربری که بر روی لینک مبدا کلیک کند به لینک مقصد به صورت ۳۰۱ ریدایرکت خواهد شد.
یکی از قابلیت‌های این افزونه این است که در بخش نوشته ابزارک آن نیز قرار گرفته و می‌توانید هنگام افزودن نوشته نیز انتقال آدرس ها را به همراه سایر کارهایی همچون نوفالو کردن لینک و باز شدن در تب جدید را استفاده کنید.

انتقال آدرس ها با redirect301 در وردپرس
انتقال آدرس ها با redirect301 در وردپرس

تنظیمات افزونه

با مراجعه به منوی تنظیمات افزونه می‌توانید انتقال آدرس های صفحات خود را سفارشی سازی کرده و مدیریت کنید که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

  • امکان استفاده از پست تایپ سفارشی برای انتقال آدرس ها
  • استفاده از جی‌کوئری در خاصیت نوفالو و باز شدن لینک در پنجره جدید
  • امکان غیرفعال کردن کلیه ریدایرکت‌ها با فعال کردن تیک گزینه Turn OFF all Redirects
  • امکان استفاده از خاصیت نوفالو و باز شدن لینک در پنجره جدید به صورت پیشفرض
  • انتخاب نوع ریدایرکت پیشفرض به صورت ۳۰۱، ۳۰۲، ۳۰۷ و یا meta redirect
  • امکان استفاده از لینک سفارشی در ریدایرکت لینک‌ها مانند Go
  • حذف کلیه لینک‌های ریدایرکت شده با یک کلیک

 

رون ریزی، برون ریزی و خلاصه گزارشات

از دیگر قابلیت‌های افزونه می‎توان به امکان درون ریزی لینک‌ها برای انتقال آدرس ها و یا خروجی گرفتن از لینک‌های ریدایرکت شده استفاده کرد که با استفاده از آن می‌توانید لیستی از لینک‌ها را در قالب یک فایل CSV. در افزونه ریدایرکت ۳۰۱ وردپرس درون ریزی کنید تا ریدایرکت‌ها صورت پذیرند.

 

گزارش انتقال آدرس ها با redirect301 در وردپرس با Quick Page/Post Redirect Plugin

در افزونه Quick Page/Post Redirect Plugin  ریدایرکت ۳۰۱ وردپرس درون ریزی کنید تا ریدایرکت‌ها صورت پذیرند.
و در نهایت می‌توانید گزارشی از تمامی لینک‌های ریدایرکت شده را در صفحه‌ای مجزا در منوی Redirect Summary مشابه تصویر زیر مشاهده کنید.
موفق و پاینده باشید…

انتقال آدرس ها با redirect301 در وردپرس
انتقال آدرس ها با redirect301 در وردپرس

 

نظر دهید

آموزش ۰ تا ۱۰۰ کار با وردپرس

برچسب‌ها

crisp direactadmin wordpress آمار وردپرس آموزش AccessPress Instagram Feed آموزش افزونه TablePress آموزش افزونه وردپرس آموزش نصب وردپرس در هاست سی پنل آموزش نمایش اینستاگرام در وردپرس آموزش نمایش پست اکانت اینستاگرام در وردپرس افزونه AccessPress Instagram Feed افزونه اینستاگرام وردپرس افزونه شبکه های اجتماعی وردپرس افزونه وردپرس افزونه گفتگو آنلاین ایجاد نوشته در وردپرس اینستاگرام در وردپرس بخش نوشته ها در وردپرس ثبت دامنه دامنه دایرکت ادمین سازگاری وردپرس با گوگل قابلیت های وردپرس نصب وردپرس نصب وردپرس با xampp نصب وردپرس بر روی دایرکت ادمین نصب وردپرس بر روی لوکال هاست نصب وردپرس بر روی مک بوک نصب وردپرس در لوکال هاست نصب وردپرس در لوکال هاست ویندوز نصب وردپرس در لوکال ویندوز 10 نصب وردپرس در هاست سی پنل نصب وردپرس در ویندوز نمایش اکانت اینستاگرام نمایش اکانت اینستاگرام در وردپرس هاست هاست سی پنل هاست وردپرس وردپرس وردپرس چیست پلاگین وردپرس چت آنلاین چت آنلاین در وردپرس چرا از وردپرس گفتگو آنلاین

وب سایت خودتو بساز

کار با وردپرس
کار با وردپرس

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Most discussed